Biuro księgowe w Bułgarii

Biuro księgowe w Bułgarii

Działalność gospodarcza / 27 kwietnia 2017

Biuro księgowe w Bułgarii

Jeśli prowadzimy (lub planujemy prowadzić) działalność gospodarczą w Bułgarii, to warto mieć pewność, że kwestie związane z księgowością znajdą się w rękach profesjonalistów. W takim celu najlepiej znaleźć jest godne zaufania biuro finansowe w Bułgarii, z którym porozumiemy się w języku polskim.

Choć może wydawać się to trudne, jest jak najbardziej do zrealizowania. Poniżej postaram się przybliżyć korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Na przykładzie firmy Aldrik Limited Company, z siedzibą w Sofii, możemy wyszczególnić kilka typów usług, jakie świadczą biura księgowe w Bułgarii.Przede wszystkim szeroko pojęte usługi księgowe. Zaliczają się do nich między innymi przygotowywanie planów rachunkowych na potrzeby firmy, wyrobienie pierwotnych dokumentów księgowych, przygotowywanie planu podatkowego i amortyzacji, a także ksiąg i deklaracji VAT. Do tego dochodzi sporządzanie różnego rodzaju deklaracji (np. VIES, czy Intrastat). Biuro oferuje również usługi doradcze (np. w dziedzinie zatrudniania pracowników i przygotowania dla nich umów) oraz załatwianie kwestii związanych z kadrami - sporządzanie listy wypłat, przygotowywanie zaświadczeń dochodowych, wydawanie książeczek pracowniczych, czy przygotowywanie dokumentów do bankowości internetowej. Koszt w okolicach 100 euro za miesiąc, na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoki, jednak w rzeczywistości oszczędzamy na zatrudnianiu własnych księgowych, czy kupowaniu oprogramowania do księgowania.

Kolejną kwestią są usługi związane z podatkami. Choć bułgarskie organy podatkowe są bardziej liberalne niż polskie, to jednak przepisy podatkowe, mogą się na pierwszy rzut oka wydać dość skomplikowane (szczególnie dla ludzi, którzy dopiero poznają Bułgarię). W takiej sytuacji dobrze postawić na biuro księgowe, przed którym bułgarski system podatkowy nie ma żadnych tajemnic. Przykładowo opisywane biuro służy pomocą w takich podatkach jak PIT, CIT, czy VAT, a także w ubezpieczeniach społecznych. Warto tu dodać, że z usługami biura księgowego będziemy mogli w pełni wykorzystać ulgi podatkowe, których Bułgaria oferuje całkiem sporo.

Ostatnią kwestią jest wynajęcie wirtualnego biura. To spore ułatwienie dla klientów, którzy chcą zminimalizować koszty obsługi biura. Daje ono wirtualną siedzibę (najczęściej pod prestiżowym adresem), a biuro księgowe, które je wynajmuje zapewnia jego kompleksową obsługę - odbiór korespondencji listownej i mailowej, przechowywanie dokumentów. W przypadku opisywanego biura, wirtualna siedziba ma miejsce w centrum Sofii, co powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Ponadto wirtualne biuro wciąż jest dostępne dla firm podatników VAT.

Podsumowując, usługa biura księgowego w Bułgarii, powinna zainteresować każdego, kto szuka ułatwień dla swojego biznesu. Kompleksowe usługi księgowe, podatkowe i usługa wirtualnego biura znacznie pomogą w rozwoju działalności, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu i nerwów na sprawy administracyjne. W dodatku biuro Aldrik obsługuje klientów w języku polskim, co znacznie ułatwia współpracę.