Zdalne założenie lub zakup spółki
niemal od ręki bez zbędnych kosztów

Węgry

Poniższy formularz służy do uzyskania wyceny orientacyjnej. Zalecamy kontakt z biurem za pośrednictwem zakładki „Kontakt” by potwierdzić aktualną ofertę i pomoc przy konfigurowaniu usług.

Pakiet podstawowy zawiera:
Pakiet można rozbudować o usługę pomocy w założeniu konta bankowego.
Dokumenty elektroniczne są bezpłatne. Opłaty naliczane są dokumenty w formie papierowej.
Rejestracja podatnika VAT jest dobrowolna. Można dokonać rejestracji do VAT na potrzeby świadczenia usług elektronicznych bez utraty przywileju zwolnienia podmiotowego.
Usługi opcjonalne:
Opłata w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.
Pakiet podstawowy usług sekretarskich - wynajmu pracownika administracyjnego zawiera 20 godzin.
Zakup usługi podnajmu biura jest opcjonalny. Minimalny okres trwania umowy podnajmu biura to trzy miesiące.
Zakup usług księgowych zabezpiecza działalność spółki. Polecamy wykupić usługi księgowe.
Oficjalnie nie jest wymagana, ale zaleca się ją mieć, gdyż uwiarygadnia dokumenty firmowe.
Dostawa dokumentów na adres w EU waha się od 1-3 dni roboczych. Okres oczekiwania na dokumenty uwierzytelnione jest dłuższy o kolejna dwa dni robocze.
Razem

Warto wiedzieć

WĘGRY - mini poradnik spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kft.

Sprawdź co warto wiedzieć o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (KFT.)?

Minimalny kapitał statutowy węgierskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Kft. ("Korlatolt felelossegu tarsasag”)  wynosi 10.000 EUR. Wartość udziału, która jest określona w umowie spółki i przydzielona wspólnikom stanowi kapitał  zakładowym spółki.  Nie jest konieczne, by dokonywać wpłaty wartości kapitału zakładowego na istniejący rachunek bankowy.

Działalność gospodarcza może być prowadzona na terenie UE  o unikalny identyfikacji podatkowej VAT, co pozwala to na realizację dostaw pomiędzy krajami w ramach zwolnienia z VAT.

Założyć spółkę może każdy obywatel każdego kraju stowarzyszonego w ramach EU. Sam proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest łatwy i stosunkowo szybki. Nasze rozwiązanie pozwala kupić węgierską spółkę KFT. lub takową założyć w sposób zdalny. 

Tworzenie własnej firmy na Węgrzech jest o wiele łatwiejszym procesem niż wielu właścicieli firm może myśleć. Jest to również szybki proces, zwłaszcza w porównaniu do wielu innych krajów. Ponadto, pod okiem naszych ekspertów, proces ten jest prosty, a Państwo będą dobrze poinformowani i przygotowani do wejścia w świat tworzenia i prowadzenia własnej węgierskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Z myślą o Klientach nie posługujących się językiem węgierski udostępniamy usługi zarządzania całym procesem tworzenia węgierskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki naszej pomocy Klienci są zdolni rozpocząć ekspresowo działalność gospodarczą pod firmą węgierską.

Pierwszym krokiem do powołania Państwa firmy na Węgrzech, bez względu na to, gdzie się Państwo znajdują, jest stworzenie i wdrożenie przemyślanego i starannie opracowanego planu działania.    

Dla właściwego zrozumienia procesu dzielimy się poniżej prostym przewodnikiem rejestracji spółki Kft. (sp. z o.o.) na Węgrzech.

 

SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KFT.) NA WĘGRZECH – PRZEWODNIK.

Wszystkie osoby pragnące podjąć działalność gospodarczą za pośrednictwem spółki z siedzibą na Węgrzech muszą złożyć wniosek do węgierskiego sądu rejonowego, aby móc zarejestrować się w rejestrze handlowym prowadzonym przez miejscowy sąd. Proces ten zapewni, że Państwa firma zostanie uznana przez wszystkie organy prawne i konsekwencji zostanie zarejestrowana jako firma działająca na Węgrzech. Nasz dział prawny przygotuje niezbędną dokumentację i wyznaczy pełnomocnika do reprezentacji Klienta przed jednostkami administracyjnymi. Zdalnie udzielone pełnomocnictwo jest wystarczające do powołania wspomnianego pełnomocnika.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej jest wydawane z dniem wpisania do rejestru handlowego, co oznacza, że z chwilą wpisania do tego rejestru można wystawiać faktury.

Założycielem spółki musi być co najmniej jedna osoba fizyczna lub prawna. Zarząd nad spółką KFT. może objąć jedynie osoba dysponująca zdolnością do czynności prawny, dodatkowo deklarująca niekaralność za przestępstwa gospodarcze.

Przedmiotowe wnioski o rejestrację spółki węgierskiej składane w formie cyfrowej w sądzie gospodarczym przez pełnomocnika. Ten innowacyjny sposób składania dokumentów skraca rzeczywisty rejestracji i do pięciu dni.

Kopie dokumentów rejestrowych węgierski sąd doręcza na oficjalną skrzynkę pocztową aplikanta.

Przed złożeniem wniosku o rejestrację firmy, ważne jest, aby sprawdzić dostępność żądanej nazwy dla firm. Wybór nazwy Twojej firmy jest istotną decyzją, ponieważ wpływa na to w jaki sposób Twoja firma jest oznaczona i postrzegana przez Twoich potencjalnych klientów oraz przez agencje rejestracyjne. W ramach pakietu naszych usług przeprowadzimy Państwa przez proces wyboru nazwy i poddamy do przemyślenia kilka pomysłów, po uprzednim sprawdzeniu dostępności zgodnie z propozycjami otrzymanymi od Państwa. Warto omówić ze wspólnikiem różne kwestie. Istotne jest samo nazewnictwo. Należy przyjąć taką propozycję nazwy firmy, aby odzwierciedlała jej przedmiot działalności, a więc to czym się zajmuje. Ale to jeszcze nie wszystko. Nazwa powinna być chwytliwa, a także łatwa do zapamiętania. Ważne jest też to, aby nie kojarzyła się z niczym o charakterze pejoratywnym lub ośmieszającym. Jest to szczególnie istotne, gdy zakładamy spółkę za granicą.

Kiedy już pomożemy Państwu wybrać i stworzyć idealną nazwę dla Państwa firmy na Węgrzech, możemy zacząć przechodzić do jeszcze ważniejszych etapów tworzenia i prowadzenia Państwa własnej węgierskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Na tym etapie zakładania Państwa firmy poprosimy o dostarczenie następujących szczegółów/dokumentów:

  • Cyfrowa kopia paszportu tożsamości lub paszportu dla udziałowca (udziałowców) i dyrektora zarządzającego (dyrektorów)
  • Dane adresowe spółki lub, w przypadku wielu adresów, adres siedziby głównej/domowej.

(Jeżeli nie zdecydowali się Państwo jeszcze na lokalizację swojej firmy lub nie znaleźli jej siedziby, proszę się nie martwić, pozwalamy na tymczasowe użycie i wyświetlenie naszego adresu w Budapeszcie, aż do momentu, gdy będą Państwo w stanie ustalić lokalizację swojej firmy na Węgrzech. Również udostępniamy komercyjnie adres za niewielką opłatą.

  • Opis zakresu działalności firmy*

*Przedmiot działalności spółki ma zasadnicze znaczenie. Ważne jest to, aby był jak najpełniejszy i pokrywał pełen zakres zadań, który firma ma zamiar realizować, nawet gdyby poszczególne sfery działalności spółki miały być wdrażane stopniowo, w przeciągu najbliższych lat. Ten zakres jest zapisany w umowie spółki i przy zmianie lokalizacji nie będzie trzeba wprowadzać zmian do KRS.

Na podstawie dostarczonych informacji, nasz prawnik sporządzi niezbędne wzoru dokumenty i dostarczy je do Państwa za pośrednictwem Państwa skrzynki pocztowej. Wiele firm rozpoczynających działalność na Węgrzech po raz pierwszy często nie otrzymuje rzetelnego doradztwa, przez co eksponuje się na większe ryzyko prowadzenia działalności.

 

Pełen zestaw dokumentów składa się z:

  • Umowy spółki
  • Wzór (wzorów) podpisu dyrektora(ów)
  • Aktu powołania Dyrektora(ów)
  • Oświadczenia o posiadaniu kapitału zakładowego
  • Uchwały wspólników o powołaniu spółki
  • Lista wspólników
  • Pełnomocnictwo dla dedykowanego prawnika, który obsługuje proces rejestracji spółki

Podczas całego procesu obsługi, składania i zarządzania tymi dokumentami przez nasze zespoły, będziemy pracować z całkowitą rozbieżnością, profesjonalizmem i wydajnością oraz pracować nad tym, aby nie oddalać się od tych ważnych dokumentów osobistych zbyt długo. Ponadto obiecujemy, że będziemy postępować z tymi dokumentami bezpiecznie, podejmując wszelkie niezbędne środki, aby w większości przypadków wyeliminować ryzyko kradzieży lub przypadkowej utraty tych dokumentów. Zespoły Money Matters w trakcie procesu zakładania własnej firmy na Węgrzech będą informować Państwa na bieżąco o postępach działań.

Zgodnie z prawem, każda firma wystawiająca faktury powyżej 340,00 EUR jest zobowiązana do otwarcia konta firmowego, co zespoły Money Matters z przyjemnością zorganizują i założą dla Państwa firmy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto, Dyrektor zobowiązany będzie odbyć jednorazową wizytę na Węgrzech, aby uzyskać dostęp do publicznego systemu fakturowania online, dzięki czemu cały proces wystawiania faktur dla Państwa i Państwa firmy będzie znacznie szybszy i łatwiejszy w obsłudze.  Cały proces przydzielania dostępu do rejestru faktur trwa nie trwa dłużej niż 45 minut.